تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی ایران آزاد - «اعتراف می کنم که اشتباه کردم» >> اعترافات "احمدی‌نژادی‌ها"
دوشنبه 10 اسفند 1388

«اعتراف می کنم که اشتباه کردم» >> اعترافات "احمدی‌نژادی‌ها"

   نوشته شده توسط: ایرانی آزاد    نوع مطلب :مقاله ،عده‌ای معتقدند پس لرزه‌های حوادث پس از انتخابات به پایان رسیده‌است و فضای ملتهب سیاسی در حال گذار به آرامش نسبی است، شاید در فضای آرام بهتر بتوان به بررسی وقایع پس از انتخابات و بیان اشتباهات پرداخت، اشتباهات جریان معترض بار‌ها و از تمام رسانه‌ها عنوان شده‌است و هر کسی با رویکرد خاص خود چه درست و چه نادرست به معترضین انتخابات انتقاد کرده‌است اما در این بین نمی‌توان از اشتباهات جریان دیگر انتخابات به راحتی گذشت.

به گزارش ایران آزاد، چند روز پیش مهدی کلهر مشاور فرهنگی احمدی نژاد و از نزدیک‌ترین افراد به او در گفت‌وگو با مهر به برخی از این اشتباهات اشاره کرد، کلهر که یکی از مهره‌های ثابت حاضر در مناظره‌های انتخاباتی احمدی نژاد بود معتقد است "احمدی نژاد در مناظره با موسوی خوب عمل نکرد." مشاور رییس دولت دهم و نهم مناظره احمدی نژاد با رضایی را بهترین مناظره او می‌داند.

مشاور فرهنگی دولت در ادامه اظهاراتش به برخی نزدیکان دولت اشاره کرد و گفت: «بنده عناصر بسیار نزدیک به دولت را می‌شناسم که درایجاد فضای نامناسب نقش داشته‌اند.» وی با انتقاد از برگزاری جشن پیروزی انتخاباتی در میدان ولی عصر ادامه داد: «کسانی که میدان ولی عصر را پس از انتخابات به جشن پیروزی تبدیل کردند. این افراد اشتباه کردند. اشتباه بزرگی هم کردند.»

مهدی کلهر در جای دیگری از سخنانش درباره بدنه مردمی جنبش سبز صراحتا عنوان کرد: «لایه میانی موج سبز جزء متخصصان و اندیشمندان دوست داشتنی کشور هستند. نباید این افراد را حذف کرد. اصلا قابل حذف کردن نیستند.» وی ادامه داد: «8 میلیون نفر از جنبش سبز افراد متخصص یا جوانان جویای علم و تخصص هستند که نمی توان آنها را حذف کرد.»

این اظهارات را می‌توان اعتراف نام نهاد، اعتراف به اشتباه سنتی است که در میان دولتی‌ها امری مهجور و غریب است، سخنان کلهر از این نظر اهمیت دارد که وی آنقدر به احمدی‌نژاد نزدیک است که پای ثابت مناظره‌های انتخاباتی وی بود. او به همراه رحیم مشایی، جوانفکر، هاشمی ثمره، الهام، زریبافان، و... از کسانی بودند که در  پشت صحنه مناظره‌ها حضور داشتند و به احمدی‌نژاد مشاوره می‌دادند.

این سخنان مشاور فرهنگی دولت در حالی مطرح می‌شود که پیش از این بار‌ها از سوی اصولگرایان منتقد و اصلاح‌طلبان نیز این گونه اظهارات بیان شده‍‌ بود، چندی پیش آیت‌الله هاشمی طی سخنانی در مشهد اظهار کرد: «حکومت بسیج و سپاه دارد و این طرفی‌ها هم استاد،‌ دانشجو،‌ نخبه، کارگر و مدیر دارند.» این اظهار نظر هاشمی به شدت مورد انتقاد اصولگرایان و رسانه‌های حامی دولت قرار گرفت، اما اظهارات کلهر نشان می‌دهد دولتی‌ها هم گوبا به صحت سخنان هاشمی اذعان دارند.

از سوی دیگر علی مطهری نماینده مردم تهران بارها احمدی نژاد را به عنوان آغازگر فتنه معرفی کرده و گفته بود: «به نظر من رئیس جمهور با نحوه خاص مناظره خود و وارد كردن اتهامات به افراد غایب در مناظره‌ها آغاز كننده این فتنه بود و بعد از پیروزی هم تحریك كننده معترضان بود.» شاید مهدی کلهر از فتنه انگیزی رییس جمهور در مناظره با میرحسین موسوی سخن نگفته است اما او نیز به نوعی منتقد آن مناظره است و معتقد است احمدی نژاد در آن شب ضعیف عمل کرده است.

بسیاری از منتقدان اصلاح طلب دولت نهم پیش از انتخابات ریاست جمهوری یکی از مهم‌ترین انتقاداتشان به رییس دولت این بود که انحرافاتی در میان افراد خیلی نزدیک به وی وجود دارد، و حتی میرحسین موسوی در "شب مناظره" به زعم خود به دوستان "رجانیوزی" رییس جمهور اشاره کرد.

این مسئله نیز در شبه اعترافات مشاور احمدی نژاد وجود دارد او از "عناصر نزدیک" به دولت انتقاد می‌کنند و جشن پیروزی پس از انتخابات را اشتباه بزرگ می‌نامد. "جشن پیروزی" که جواد اطاعت در مناظره با زاکانی به آن اشاره کرد و رهبران معترض بارها در بیانیه‌‌ها خود از آن یاد کردند. 

مهدی کلهر معتقد است نباید رهبران معترض را "سران فتنه" نامید و حتی معتقد است "نباید به حجاریان بی احترامی" کرد، وی در این باره به شکل عجیبی اظهار داشت: «یک صاحبنظر سیاسی و اصولگرا می گوید اصلاحات مرد. واقعا این حرف به چه معنی است. در این شرایط نباید به متفکری مثل حجاریان بی‌احترامی کرد که اجر آن و امثال آن بسیار بیشتر از عافیت طلبی های برخی دیگران است. وقتی حجاریان در اعترافات گفت برگشتم واقعا باور کردم زیرا حجاریان یک متفکر و اهل مطالعه و قابل احترام است.»

اعترافات فرهنگی و اقتصادی
مشاور فرهنگی احمدی نژاد به عدم اجرای سند چشم‌انداز انتقاد می‌کند، این همان مسئله‌ای است که مدت‌ها رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام آن را فریاد می‌زد و بسیاری از فعالین اقتصادی اصلاح‌طلب به نحوه اجرای آن ایراد می‌گرفتند. کلهر در این باره اظهار کرد" کم توجهی به سند چشم انداز ضعف دولت نهم بود."

این چهره نزدیک به رییس دولت همگام با منتقدان دولت همانند اظهارات چندی پیش "محمد خاتمی"  معتقد است "رونامه نگار نباید فضای رعب و ترس داشته باشد و باید از امنیت شغلی برخوردار باشد." وی ادامه داد: «چه معنی دارد وقتی اشتباهی در یک رسانه رخ می دهد کل آن رسانه به تعطیلی کشیده می شود. این قانون نیاز به بومی سازی دارد. تایپیست و خانواده او را نباید با جرم سردبیر تنبیه کرد.»

وی با انتقاد از "برخورد با بی حجابی" و امور فرهنگی هم‌چون میرحسین موسوی که به "گشت ارشاد ایراد" گرفت اظهار کرد: «در بخش فرهنگی بسیار ضعیف عمل کرده ایم. به عنوان مثال وقتی راجع به خانمی که حجابش دارای مشکل است صحبت می کنیم این سئوال مطرح می شود که آیا این خانم آسیب دیده فرهنگی است یا آسیب فرهنگی؟»

کلهر با تاکید بر اینکه راهبرد قرار دادن سانسور احمقانه است گفت: «من با پارازیت ماهواره به عنوان یک راهبرد مخالفم و سانسور را به عنوان راهبرد قبول ندارم. زیرا مدیران فرهنگی 30 سال است که به سانسور و پاک کردن صورت مسئله فکر می کنند همه چیز خوب و درست است!»

اعتراف الهام
اعترافات مهدی کلهر به اشتباهات دولت و حامیان احمدی‌نژاد در نوع خود جالب توجه است اما این فقط کلهر نبود که به اشتباهاتش اعتراف کرد بلکه چندی پیش غلامحسین الهام نیز صراحتا به اشتباه خود اعتراف کرد، الهام بعد از گذشت هشت ماه از حضورش در میتینگ تبلیغاتی محمود احمدی نژاد در مصلای تهران، پذیرفت که حضور در آن مراسم به عنوان یک عضو حقوقدان شورای نگهبان برخلاف قانون بوده است.

وی با تاکید بر اینکه «اعتراف می کنم که اشتباه کردم» در این باره گفت:‌ «من خیلی جاها برای سخنرانی دعوت شده بودم اما نپذیرفتم و در ضمن آن روز من برای سخنرانی به آنجا نرفته بودم.» این اعترافات خودخواسته از جانب دو تن از نزدیکان دولت نشان می‌دهد که احمدی نژادی‌ها هم آرام، آرام خود به اشتباهاتشان اعتراف می‌کنند. اشتبا‌هاتی که به اعتقاد برخی از اصولگرایان نه تنها در به وجود آمدن شرایط پس از انتخابات بی تاثیر نبودند بلکه موثرترین نقش را در ایجاد بحران سیاسی در کشور ایفا کردند.


Can you stretch to get taller?
دوشنبه 16 مرداد 1396 04:01 ب.ظ
I really like your blog.. very nice colors & theme.
Did you create this website yourself or did you hire
someone to do it for you? Plz reply as I'm looking to
create my own blog and would like to find out where u got this from.

thanks a lot
plaza.rakuten.co.jp
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:03 ق.ظ
Everything is very open with a clear description of the
challenges. It was truly informative. Your website is
very helpful. Many thanks for sharing!
How long will it take for my Achilles tendon to heal?
شنبه 14 مرداد 1396 04:55 ب.ظ
I'm really loving the theme/design of your site. Do you ever run into
any internet browser compatibility problems? A couple
of my blog readers have complained about my blog not operating correctly in Explorer but looks great in Chrome.
Do you have any solutions to help fix this problem?
How we can increase our height?
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:35 ق.ظ
If you are going for most excellent contents like me, simply pay a quick visit this web page
every day because it presents quality contents, thanks
How do you get taller in a day?
شنبه 7 مرداد 1396 11:37 ب.ظ
whoah this blog is wonderful i love reading your posts.
Keep up the great work! You already know, lots of people are hunting round
for this info, you can help them greatly.
How do you get taller in a day?
شنبه 7 مرداد 1396 10:09 ب.ظ
You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be actually something that I think I would never understand.
It seems too complex and extremely broad for me. I'm looking forward for your next
post, I will try to get the hang of it!
Can you grow taller with exercise?
شنبه 7 مرداد 1396 08:34 ب.ظ
Yesterday, while I was at work, my cousin stole
my apple ipad and tested to see if it can survive a thirty foot drop, just
so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views.
I know this is completely off topic but I had to share it with someone!
BHW
پنجشنبه 31 فروردین 1396 02:18 ق.ظ
Hi there! I know this is somewhat off topic but I was wondering
which blog platform are you using for this site?

I'm getting tired of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at alternatives for another platform.
I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر