تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی ایران آزاد - اعتماد> پیدا و پنهان
جمعه 7 اسفند 1388

اعتماد> پیدا و پنهان

   نوشته شده توسط: ایرانی آزاد    نوع مطلب :اخبار ،

توضیح یک خبر 
به دنبال انتشار خبری با عنوان «حذف تصاویر کروبی و خاتمی از نمایشگاه مجلس» در مورخ 4/12/88 در ستون پیدا و پنهان، سازمان اوقاف و امور خیریه توضیحی را به دفتر روزنامه ارسال کرده است. در این توضیح آمده است؛ 1- یکی از برنامه های اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه که سابقه 26 ساله دارد مسابقات بین المللی قرآن کریم است که در طی سنوات گذشته همواره مراسم افتتاحیه با حضور رئیس جمهور وقت و در بعضی سنوات مراسم اختتامیه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار می شده است و در پایان متسابقین به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه یی (مد ظله العالی) نائل می شده اند که هم اکنون نیز رسم اینچنین است.لذا این سازمان به منظور بازتاب تصویری این حرکت ملی و بین المللی که هرساله نمایندگان بیش از 50 کشور جهان در آن حضور می یابند گزارشی تصویری و نمایشگاهی از مراسم افتتاحیه و اختتامیه در سال های گذشته تهیه کرده بود که طبیعتاً رئیسان دولت و مجلس وقت به دلیل حضورشان در آن سمت حضور داشته اند و تهیه این سیر نمایشگاهی نه در سال جاری بلکه مربوط به پنج سال پیش بوده است و اقدام جدیدی نمی باشد.2- محصولات نمایشگاهی و اقلام و تابلوهای این نمایشگاه به دلیل محدودیت زمانی تنها به خاطر انعکاس فعالیت های قرآنی در همه ادوار پس از انقلاب به نمایش گذاشته شده است.3- نکته سوم اینکه زمان افتتاح رسمی این نمایشگاه روز دوم اسفندماه بوده که نایب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی با قدوم مبارک شان این نمایشگاه را افتتاح کردند که با سیری گذرا در میان تصاویر و تابلوهای این نمایشگاه هیچ گونه اثر یا آثاری از تصاویر مورد اشاره فوق به چشم نمی خورد و عجیب است که نمایشگاهی که هنوز به طور رسمی آغاز به کار نکرده این گونه مورد هجمه قرار می گیرد. در عین حال جا دارد از تذکر و دقت نظر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی قدردانی شود. 

بلاتکلیفی در کفالت پوراستاد 
پارلمان نیوز نوشت خانواده وحید پوراستاد هنوز موفق به سپردن قرار کفالت برای این روزنامه نگار نشده اند. وحید پوراستاد در تماس تلفنی روز جمعه 30 بهمن با خانواده اش، از آنها خواسته بود با مراجعه به شعبه سوم بازپرسی مستقر در اوین برای او کفالت بگذارند اما به رغم مراجعه بستگان وی در شش روز گذشته هیچ پاسخی به آنها داده نشده است. گفتنی است 17 روز از بازداشت وحید پوراستاد می گذرد و وکیل و خانواده او همچنان از وضعیت وی اطلاعی ندارند. 

علی اکبر محتشمی پور تکذیب کرد 
عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز با تکذیب سکته میرحسین موسوی نسبت به انتشار برخی اخبار کذب از قول وی در برخی سایت های خبری واکنش نشان داد. حجت الاسلام علی اکبر محتشمی پور در گفت وگو با سلام، ضمن تکذیب خبر سکته میرحسین موسوی گفت؛ انتشار این گونه اخبار در فضای فعلی کشور بسیار مشکوک است و به همین دلیل مسوولان باید در قبال این اخبار واکنش نشان دهند. این عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز با اشاره به تماس تلفنی یکی از سایت های خبری با وی در خصوص جویا شدن از صحت و سقم خبر سکته میرحسین موسوی گفت؛ من با توجه به اینکه نسبت به اصل خبر و انتشار آن با دیده تردید می نگرم جوابی به تماس خبرنگار این سایت ندادم ولی متاسفانه خبر دروغی از من منتشر کردند. وی با بیان اینکه شخصاً بارها از طریق تلفن مورد تهدید قرار گرفتم، گفت؛ مسوولان باید نسبت به امنیت جانی شهروندان پاسخگو باشند و در صورت انتشار چنین اخباری باید سریعاً واکنش نشان دهند. 

تماس مهرابی با خانواده اش 
«احسان مهرابی» سه شنبه شب با خانواده اش تماس گرفت. به گزارش پارلمان نیوز وی در دومین تماس اش از زمان بازداشت از تعیین وثیقه 30 میلیون تومانی به همسرش خبر داد و گفت؛ «از زمان آزادی خود خبر ندارم.» وی که 18 بهمن ماه بازداشت شد، همچنین گفته است هنوز از اتهاماتش بی اطلاع است. پیگیری های خانواده و وکیل این روزنامه نگار برای اطلاع از وضعیت وی نیز تاکنون نتیجه یی نداشته است. 

تشدید فرار مغزها
سایت خبری جهان از تداوم معضل فرار مغزها انتقاد کرد. این سایت اصولگرا در مطلبی نوشت؛ معضل فرار مغزها همواره از مباحثی بوده که هنوز مسوولان کشور نتوانسته اند برای حل آن، راهکار مناسبی پیش بینی کنند.در رابطه با همین زمینه تعداد قابل توجهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تهران قصد عزیمت به کشورهای غربی و اقامت دائم در آنجا را دارند. بنا بر این گزارش، برخی از استادان دانشگاه صنعتی شریف با ابراز نگرانی از اوضاع فعلی دانشگاه های کشور خبر داده اند در حال حاضر حدود نیمی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف برای عزیمت به خارج از کشور و اقامت دائم در آنجا اعلام آمادگی کرده اند.استادان مذکور تاکید کرده اند نخست وزیر کشور کانادا اخیراً گفته است دولت ایران ما را 25 سال پیشرفت داده است چون باعث مهاجرت هزاران متخصص ایرانی به این کشور شده است. این در حالی است که با توجه به وقایع اخیر برخی کشورهای اروپایی و غربی رسماً اعلام کرده اند آماده پذیرش متخصصان و کارشناسان ایرانی برای اقامت دائم در کشور خود هستند. 

آقای میم توضیح می دهد 
خبر میزبانی مسوولان بی بی سی فارسی توسط فردی که «آقای میم» معرفی شده بود، تکذیب شد.غلامحسین مظفری نماینده نیشابور در مجلس هفتم که همان «آقای میم» است در گفت وگو با خبرآنلاین با تکذیب خبر میزبانی اش برای مسوولان بی بی سی فارسی گفت؛ این افراد از بی بی سی فارسی نبودند. من نیز ساکن تهران هستم چطور می توانستم از آنها در نیشابور میزبانی کنم.وی ادامه داد؛ روزی یکی از دوستان به من زنگ زد و گفت چند خبرنگار از تلویزیون بی بی سی وارد ایران شده اند که علاقه مند به تهیه فیلم از فرهنگ و هنر ایران هستند.همان طور که چند روز بعد یعنی 28 اردیبهشت کنگره و بزرگداشت حکیم خیام در نیشابور بود، گفتم خوب است که به نیشابور رفته و برنامه یی از این کنگره تهیه کنند. این عضو فراکسیون اقلیت مجلس هفتم با بیان اینکه این خبرنگاران مجوز تهیه برنامه در ایران از وزارت ارشاد داشتند، گفت؛ دوستی که به من زنگ زده بود از استادان دانشگاه تهران و فردی کاملاً غیرسیاسی است. برنامه یی را که بی بی سی انگلیسی از نیشابور تهیه کرده، ندیدم ولی شنیدم که برنامه خوبی تهیه کرده بودند. 

پیشنهاد روحانی برای خاموش کردن فتنه 
رجانیوز گزارش داد سیدحمید روحانی عضو هیات امنای مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت وگو با نشریه «سپیدار» ارگان سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه تهران خواستار اعدام دسته جمعی مخالفان سیاسی شد. رئیس بنیاد تاریخ ایران معاصر در این مصاحبه گفت؛ «جریان سال 67 این گونه بود که منافقینی که در زندان بودند تاکتیکی اعلام توبه کردند. پس از پذیرفتن آتش بس که منافقین به ایران حمله کردند اینها هم در زندان آشوب کردند و شروع کردند به آتش زدن زندان و اینکه آنها که می رسند به تهران، کار را یکسره کنند، امام هم فرمود آنهایی که بر سر موضع خود هستند مهدورالدمند و باید محاکمه و مجازات شوند و آن اعدام ها توانست چشم فتنه را دربیاورد و ریشه آن جریان را بخشکاند. من فکر می کنم در فتنه اخیر هم اگر یک چنین برخورد قاطع جدی و انقلابی انجام نشود، این مشکل ادامه دار می شود.» 

مشایی؛ شریعتمداری ثابت کند 
اسفندیار رحیم مشایی گفت؛ حسین شریعتمداری مدیرمسوول روزنامه کیهان باید پاسخ دهد و ادعای خود را ثابت کند. اسفندیار رحیم مشایی این مطلب را در پاسخ به سوال ایرنا در خصوص شکایتش از روزنامه کیهان و مطالب این روزنامه علیه وی مطرح کرد و گفت؛ «من نباید پاسخ دهم آنها باید پاسخ دهند زیرا من شاکی هستم.» مدیرمسوول کیهان در دفاعیات خود در دادگاه گفته بود مشایی زمینه حضور هوشنگ امیراحمدی را در برخی مراکز تحقیقاتی ایران فراهم کرده است. 

علت بستری شدن آیت الله صافی
آیت الله صافی گلپایگانی به دلیل بیماری ریوی، از چند روز پیش در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری شد. مسوولان این بیمارستان در گفت وگو با آتی نیوز دلیل بیماری وی را آلودگی هوا اعلام کردند. 


vernettamonjaras.hatenablog.com
جمعه 13 مرداد 1396 07:48 ب.ظ
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox
and now each time a comment is added I get several e-mails with the same comment.
Is there any way you can remove people from that
service? Thanks a lot!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر