تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی ایران آزاد - گزارش فارس از تشنج دانشگاه تهران در تجمع‌ 17 آذر
سه شنبه 17 آذر 1388

گزارش فارس از تشنج دانشگاه تهران در تجمع‌ 17 آذر

   نوشته شده توسط: ایرانی آزاد    نوع مطلب :اخبار ،

روز سه شنبه نیز دانشگاه تهران شاهد تشنج و زد و خورد میان هواداران جنبش سبز و مخالفان آن ها بود.

در این گزارش ، میزان پایبندی دو طرف به حفظ وحدت و تحکیم برادری به منظور حفظ آرامش و جلوگیری از  مخدوش شدن چهره ی نظام جمهوری اسلامی ایران و نیز پیروی عملی از رهنمودهای مکرر مقام معظم رهبری به تصویر کشیده شده است.

گزارش حماسی خبرگزاری فارس را از این تشنج در زیر بخوانید:

 به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس،‌ ساعت 12:05 پس از آنكه بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم‌پزشكی دانشگاه تهران كه در آن مراسم روز گذشته گرامی‌داشت روز دانشجو به‌گونه‌ای وارونه تشریح شده بود،‌ بین دانشجویان این دانشگاه توزیع می‌شد، 200 نفر از حامیان موسوی در دانشگاه تهران با استفاده از خلأ حضور دانشجویان ولایی و انقلابی در صحن دانشگاه به دلیل حضور این دانشجویان در مسجد برای اقامه نماز ظهر و عصر، در مقابل دانشكده فنی دانشگاه تهران تجمع كرده و ضمن خواندن شعر "یار دبستانی من "، شعارهای "یا حسین میرحسین "، "بسیجی حیا كن، دانشگاه و رها كن "، "مرگ بر بسیجی "، "بسیجی برو گمشو "، "توپ تانك بسیجی، دیگر اثر ندارد " و "مرگ بر دیكتاتور " سر دادند. برخی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشكده حقوق دانشگاه تهران از جمله نادر گنجی، پویا امرللهی و سید مجتبی هاشمی در بین حامیان موسوی حضور داشتند. 

اما دانشجویان انقلابی كه تعداد آنها بیش از 600 نفر بود، پس از بازگشت از نماز جماعت ظهر و عصر در ساعت 12:20 به دلیل غلبه چند برابری جمعیت خود همانند روز گذشته توانستند حامیان موسوی را به كنار زده و این مكان را از آن خود كنند. 

این دانشجویان پس از حضور در مقابل درب دانشكده فنی و به اهتزاز درآوردن پرچم‌ ایران و با در دست داشتن تصاویری از امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب، شعارهای "موسوی، اسرائیل، پیوندتان مبارك "، "الله اكبر "،‌ "مرگ بر مزدور ماهواره‌ای "،‌ "مرگ بر دیكتاتور مخملی " و "دانشجو می‌میرد،‌ ذلت نمی‌پذیرد "، "منافق حیا كن دانشگاه و رها كن "، "سبز ما رو دزدیدن،‌ دارن با اون پز می‌دن "، "سبز فقط سبز علی، رهبر فقط سید علی "،‌ "دیكتاتور واقعی، موسوی و خاتمی "، "خیانت خیانت، آشوبگر بی غیرت "، "آشوبگر بی‌غیرت، خجالت خجالت "، حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست "، "موسوی بی حیا،‌ دانشگاه ما نیا "، "موسوی كم آورده، ارازل رو آورده "، "یا حسین كربلا "، "خاتمی دیكتاتور، تو هم نبودی دكتر "، "آشوبگر آشوبگر،‌ كارت دانشجوئیت كو؟ "،‌ "دلار آمریكایی، نوش جان نوش جان "، "هیهات من الذله "، "موسوی،‌ اسرائیل، پیوندتان مبارك "، "نخست وزیر فاشیست،‌ دانشگاه جای تو نیست "، "مرگ بر مزدور ماهواره‌ای "، "مرگ بر مزدور آمریكایی "، "مرگ بر دیكتاتور مخملی "، "دانشجویی یا اشرار؟ نقابدار نقابدار "، "دانشجوی منافق اخراج باید گردد "، "دانشگاه اسلامی جای منافقین نیست "، "بسیجی می‌خروشد، ملت نمی‌فروشد " سر دادند. 

در این بین حامیان موسوی در دانشگاه تهران كه به دلیل حضور حداكثری دانشجویان انقلابی كه لحظه به لحظه بر تعداد آنها نیز افزوده می‌شد، قدرت ابتكار عمل در دانشگاه تهران را از دست داده بودند، تصویربردار و قمری‌وفا خبرنگار واحد مركزی خبر را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند و دوربین صدا و سیما را ربودند. دانشجویان انقلابی نیز در واكنش به ضرب و شتم خبرنگاران صدا و سیما، خطاب به حامیان موسوی شعار "وحشی‌ها وحشی‌ها " را سر دادند. 

دانشجویان حامی موسوی همچنین تعداد دیگری از دانشجویان را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند كه دانشجویان انقلابی مجروح شده به بیرون از دانشگاه و به درمانگاه برای معالجه منتقل شدند. 

با این حال، دانشجویان انقلابی و ولایی با ذكر این نكته كه حامیان موسوی به دنبال درگیری و بهره‌برداری از آن برای به التهاب كشاندن دانشگاه و كشور هستند، از درگیری با این افراد خودداری می‌كردند.
 
دانشجویان ولایی و انقلابی دانشگاه تهران كه تعدادشان به بیش از 2000 نفر رسیده بود و پرچم‌های ایران، تصاویر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و همچنین پارچه‌نوشته‌ای با جمله‌ای از امام خمینی(ره) با مضمون "خداوند ما را از شر كسانیكه بر خلاف مسیر اسلام دارند سیر می‌كنند نجات دهد " در دست داشتند،‌ حامیان موسوی را در مقابل دانشكده فنی در میان خود محصور كرده و اجازه ابتكار عمل به آنان نمی‌دادند و آنها را به روی پله‌های ورودی دانشكده فنی هدایت كردند. حامیان موسوی نیز پس از كنار رفتن از سر در دانشكده فنی به دلیل حضور پرتعداد دانشجویان انقلابی قصد داشتند به سمت مكان‌های دیگر دانشگاه حركت كنند، اما به دلیل قرار گرفتن در محاصره دانشجویان انقلابی موفق به این كار نشدند و به همین دلیل برخی اوقات با ایجاد درگیری قصد عبور از بین دانشجویان انقلابی داشتند كه البته موفق به این كار نشدند. 

حامیان موسوی شعارهای "مزدور برو گم شو " و شعارهایی علیه بسیج دانشجویی سر می‌دادند. دانشجویان انقلابی نیز در مقابل، شعارهای "حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست " و "مرگ بر مزدور ماهواره‌ای " سر می‌دادند. 

دانشجویان انقلابی و ولایی دانشگاه تهران كه حامیان موسوی را در مقابل دانشكده فنی این دانشگاه در محاصره خود گرفته بودند، نیمی از این افراد را به داخل دانشكده فنی هدایت كردند. حامیان موسوی نیز پس از اینكه به داخل دانشكده هدایت شدند، به شكستن شیشه‌های این دانشكده و پرتاب بطری و سنگ به سمت دانشجویان انقلابی روی آوردند. 

حامیان موسوی در این بین شعارهایی علیه بسیج از جمله "بسیجی بی غیرت، دشمن خون ملت " و "ما اهل كوفه نیستیم،‌ پول بگیریم بایستیم " سر دادند كه با شعارهای "اگر بسیجی نبود، ناموست اینجا نبود " دانشجویان روبرو شدند. 

غیر از نیمی از حامیان موسوی كه به داخل دانشكده فنی هدایت شدند، باقی این افراد در مقابل دانشكده پراكنده بودند كه یكی از این حامیان موسوی در خارج از دانشكده به سمت دانشجویان گاز اشك آور پرتاب كرد. 

حامیان موسوی با وجود اینكه خود شیشه‌های دانشكده فنی را شكسته بودند و به سمت دانشجویان نیز گاز اشك‌آور، سنگ و بطری آب پرتاب می‌كردند، شعارهای "وحشی برو گم‌ شو " را خطاب به دانشجویان انقلابی سر می‌دادند! 

دانشجویان ولایی و انقلابی در مقابل حامیان موسوی كه شعارهایی ازجمله "احمدی كم آورده، شعبون بی‌مخ آورده "، "مزدور چقدر گرفتی، پرچم به دست گرفتی؟ " سر می‌دادند، شعارهای "این بیرق علمداره، هنوز رو زمین نیفتاده "، "سبز فقط سبز علی، رهبر فقط سیدعلی "، "موسوی خائن "، "وای اگر خامنه‌ای حكم جهادم دهد "، "حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست "، "استقلال آزادی، جمهوری اسلامی "، "این همه لشكر آمده، به عشق رهبر آمده "، "خونی كه در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست "،‌ "حیدریم حیدریم، عاشق سید علی‌ام "، "كل یوم عاشورا، كل ارض كربلا "، "مرگ بر وطن فروش خائن "، آزادی اندیشه، با اغتشاش نمی‌شه "، "منافق نقابدار، دانشجویی یا اشرار؟ "، "خامنه‌ای خمینی دیگر است،‌ ولایتش ولایت حیدر است " سر دادند.
 
حامیان موسوی كه صدای شعارهای آنها در میان شعارهای دانشجویان انقلابی گم‌ شده بود، چند بار با حمله به سمت دانشجویان ولایی و انقلابی قصد ایجاد درگیری و آشوب داشتند اما با هوشیاری و درایت دانشجویان انقلابی ناكام ماندند. 

پس از غلبه دانشجویان انقلابی دانشگاه تهران بر حامیان موسوی در مقابل درب دانشكده فنی و پراكنده ساختن آنها، این افراد با دور زدن مسجد دانشگاه و از مقابل دانشكده علوم پایه قصد داشتند به سمت سردر دانشگاه تهران حركت كنند كه دانشجویان ولایی نیز با جمعیت حدود 5000 نفر و با شعار "الله، الله،‌ الله، الله، الله‌اكبر؛ جانم فدای یك لحظه، عمر تو رهبر " به سمت سردر حركت كردند. البته جمعی حدود بیش از 100 نفر از دانشجویان انقلابی در مقابل دانشكده فنی حضور داشتند تا حامیان موسوی با استفاده از عدم حضور آنان نتوانند این مكان را از آن خود كنند. 

به دلیل غلبه جمعیت دانشجویان ولایی، حامیان موسوی نتوانستند حركت خود به سمت سردر را ادامه دهند و در میانه راه متوقف شدند و در ضلع شرقی مسجد دانشگاه تهران و مقابل دانشكده علوم پایه روی زمین نشستند. این دانشجویان تصاویری از ترانه موسوی، صدری، ندا آقاسلطان در دست داشتند و اشعار "یار دبستانی من " و "ای ایران ای مرز پرگهر " را می‌خواندند. 

دانشجویان ولایی و انقلابی نیز كه راه حامیان موسوی را سد كرده بودند و مانع ادامه حركت آنها به سمت سر در دانشگاه تهران شده بودند، شعارهای حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست "، "هیهات من‌الذله "، "دانشجو بیدار است‌ از آمریكا بی‌زار است "، "منافق حیا كن ، دانشگاه رو رها كن "، "استقلال آزادی جمهوری اسلامی "، "بصیرت بصریت، دانشجوی با غیرت "، "مرگ بر آمریكا "، "حزب فقط حزب علی، رهبر فقط سیدعلی " و "ما ذوالفقار حیدریم، مطیع امر رهبریم " سر می‌دادند و پلاكارهایی با مضمون "دروغ، فحاشی، چرا؟ "، "اغتشاش، تعطیلی كلاس، چرا؟ "، "همت اگر زنده بود، پوستونو كنده بود " در دست داشتند. 

در این میان یكی دیگر از دانشجویان انقلابی در دانشگاه تهران به دلیل پرتاب سنگ و كلوخ از سوی حامیان از ناحیه سر مجروح و تمام پیراهن وی به دلیل خونریزی به رنگ سرخ درآمده بود. اما دانشجویان كه همچنان از بروز درگیری با حامیان موسوی خودداری می‌كردنند، با در دست گرفتن پیراهن خونین این دانشجو، شعارهای "این سند مظلومیت دانشجوی پیرو خط رهبری است "، "ما اهل كوفه نیستیم، جون می‌دیم و می‌ایستیم "، "سبز شده رنگ ریا، مهدی بیا مهدی بیا "،‌ "سبز فقط سبز نبی، رهبر فقط سید علی "، "این است شعار همت، حمایت از ولایت " و "حزب فقط حزب علی، رهبر فقط سید علی " سر می‌دادند. برخی منابع خبری نیز از رویت شوكر و گاز‌های اشك‌آور در دستان حامیان موسوی خبر داده‌ بودند كه یكی از این گازهای اشك‌آور توسط حامیان موسوی به سمت دانشجویان پرتاب شده بود.
به گزارش فارس، محمدحسین صدرایی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه تهران به همراه اعضای شورای مركزی این تشكل اصلاح‌طلب حامی موسوی مانند غلام محمدی، آرمان ذاكری و محی‌الدین فاضلی در تجمع دانشگاه تهران حضور داشتند. 

دانشجویان ولایی و انقلابی كه از دو طرف حامیان موسوی را به محاصره خود در آورده‌ و آنها را به توقف در مقابل دانشكده فنی مجبور كرده بودند .

شعارهای "دیكتاتوری كه شاخ و دم نداره، حالا كه باختن می‌گن از دوباره "، "مزدور انگلیسی، كیفت كو، كیفت كو؟ "، "منافق حیا كن،‌ دانشگاه و رها كن "، "دروغگو شمائید، هم‌دست آمریكائید "، "علمدار ولایت، بسیجیان فدایت "،‌ "آخر عمری كر شده كور شده، فكر می‌كنه رئیس‌جمهور شده "، "مرگ بر اسلام آمریكایی "،‌ "مرگ بر اسلام انگلیسی " و "دانشجو بیدار است، از آمریكا بیزار است " سر می‌دادند. 

این تجمع‌ها پس از وقوع اتفاقات گوناگون در ساعت 16:40 به پایان رسید و تجمع‌كنندگان پراكنده شدند.


BHW
پنجشنبه 31 فروردین 1396 07:38 ق.ظ
Thanks for your personal marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it, you could be a great author.
I will be sure to bookmark your blog and definitely will come back down the road.
I want to encourage that you continue your great writing, have a
nice holiday weekend!
ardalan
سه شنبه 17 آذر 1388 10:56 ب.ظ
salam dooste aziz vaghean webloge jalebe khobi darid lotfan bbe webloge man ham sar bezanid hamechidare raveshhaye khafane kasbe daramad,ahang,nar afzar va harchike bekhay
www.ardalan-dv.mihanblog.com
دانلود برنامه ارسال نظر گروهی به میهن بلاگ به صورت رایگان و بانک ایمیل های تفریحی : http://www.iroonigroup.com
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر